Aktuality – informace pro rodiče žáků 7. třídy

Aktuality:

Výlet na Štramberk

Datum uskutečnění výletu: 19. 6. – 20. 6. 2019

Sraz: 19. 6. 2019 v 7:15  u vchodu na Hlavním nádraží (pojedeme vlakem Os 3360 v 7:39).

Příjezd do Ostravy:  20. 6. 2019 v 16:04 na Hlavní nádraží(Os 3059), kde bude školní výlet ukončen

Žáci musí mít s sebou kartičku pojišťovny. Bez tohoto dokladu se nemohou výletu zúčastnit.

Doporučené vybavení:

• vhodné obutí a ošacení dle počasí,
  • dvě zavazadla:
  1. batůžek s potřebnými věcmi, se kterým absolvují program výletu prvního dne (jídlo, pití, pláštěnka…),
  2. cestovní tašku, ve které budou mít děti věci, jež použijí až v místě ubytování (tzn. večer), bude jim odvezena z nádraží Štramberk do místa ubytování – měla by být označena jménem a příjmením
  • hygienické potřeby (mýdlo, ručník, pastu, kartáček na zuby),
  • deštník či nepromokavé oblečení,
  • oblečení na spaní (ubytováni jsme ve čtyřlůžkových chatičkách),
  • sluneční brýle, opalovací krém, repelent,
  • dostatek tekutin a potravin,
  • peníze na útratu,
  • karty, popř. jiné drobné stolní hry pro případ špatného počasí,
  • mobilní telefony apod. techniku budou moci žáci používat jen v učitelem vymezeném čase, za jejich případnou ztrátu škola nenese odpovědnost.

Program výletu:

První den: Hrad Štramberk a věž Trúba, střelba z luku, procházka po Stezce českých velikánů, návštěva pekárny štramberských uší, návštěva Aqua-terra expozice, jízda na terénních čtyřkolkách.

Druhý den výletu strávíme buďto v rekreačním areálu, kde budeme ubytováni, nebo podnikneme ještě výlet v okolí (v závislosti na počasí a dle chuti a nálady dětí).

Stravování:

1. den oběd (kuřecí plátek na medu s bramborovou kaší, stravovat se budeme v Jaroňkově útulně), večeře (v rekreačním zařízení v místě ubytování),
  2. den snídaně, obědový balíček (nejspíše řízek s chlebem).

Ubytování:

Děti budou ubytovány ve čtyřlůžkových chatičkách:

Rekreační areál „U Kateřiny“, Tamovice 408, 742 66 Štramberk.

Žáci jsou povinni v zájmu zachování bezpečnosti respektovat pokyny vyučujících v průběhu výletu, byli řádně poučeni o bezpečnosti a chování.

21. 6. Golf Park Lhotka – sraz v 8:00 před ZŠ Hošťálkovice – pěšky do Golf Parku Lhotka, kde nás čeká 2-3 hodinový program. Po skončení akce rozchod.

24. 6. filmové představení Uzly a pomeranče v Cinema City. Sraz v 8:10 na zastávce Hošťálkovice (odjezd v 8:19). S sebou svačinu, pití, jízdenky/odisku. Cena 70 Kč.

25. 6. Branný závod – s sebou sportovní oblečení, svačinu, pití

26. 6. – 27. 6. Třídnické práce – vybírání učebnic, úklid atd. Konec vyučování v 11:40.

Týdenní plány:

Matematika (10.6. – 14.6.):

• osová souměrnost
  • středová souměrnost
  • opakování na 4. čtvrtletní práci (17. 6.)
Termín 29.4. – 17. 5.
AJ Lekce 6B At the movies:přídavná jména/ příslovce

( po procvičení každé lekce opakování slovíček a gramatiky)

Z Amerika: Kanada -charakteristika, život obyvatel, ….

Anglický jazyk (R. Marková): 29. 4. –  7. 5.

• 6. lekce – Lights, cameras, action
  • přídavná jména a příslovce – procvičování
  • sloveso have to

Fyzika: 27.5. – 31.5.