Volitelné předměty – ATLETIKA

Volitelný předmět atletika – bližší informace

Žáci 1. až 7. třídy dostali „Přihlášku do atletického programu – volitelný předmět ATLETIKA“.

Tento program běží od loňského školního roku. Náplní předmětu je atletický trénink, od 2. třídy také kompenzační cvičení vedené fyzioterapeutkou pí Jurečkovou (1x za 14 dní). V rámci programu jsou žáci během roku přímo ve škole vyšetřeni fyzioterapeutem, kdy při zjištění závažnějších potíží pohybového aparátu jsou doporučeny další postupy (cvičení, návštěva lékaře apod.).

Tento program je určen pro členy Atletického klubu Hošťálkovice (AKH), což je nutnou podmínkou pro zařazení do předmětu Atletika (noví žáci dostanou přihlášku). Poplatek za členství v klubu je 1000 Kč za pololetí. Ročníky 2004 a 2005 (a zkušebně také 2006) v tomto roce soutěží v kategorii mladšího žactva. Proto mimo členství  v AKH musí být také registrováni jako atleti pod Českým atletickým svazem (ČAS). Pro mladší ročníky (přípravku) organizujeme závody atletických školek, popř. se účastníme jednotlivých závodů organizovaných ČAS.

Žáci, kteří nemají předmět Atletika, navštěvují tyto volitelné předměty:

• Čtenářská dílna (1. až 4. třída)
  • Čtenářská dílna a Konverzace z angličtiny (5. třída)
  • Fyzikální praktikum a Environmentální výchova (6. třída)
  • Pracovní činnosti a Environmentální výchova (7. třída)

Vzhledem k tomu, že ve volitelném předmětu musí být minimálně 7 žáků, může ředitel školy rozhodnout o nepřijetí žáka do volitelného předmětu Atletika, pokud by byl problém s počtem v ostatních volitelných předmětech. I žáci, kteří navštěvovali atletický program v loňském roce, nemusí být z kapacitních důvodů přijati, zejména s ohledem na jejich chování a spolupráci s trenéry v loňském roce.

Radim Šink