Mateřská škola – nové informace ke karanténě NEDĚLE 18. 10. 2020

AKTUÁLNÍ INFORMACE K MOŽNÉMU NÁSTUPU DĚTÍ V ÚTERÝ

Na základě negativních výsledků testů pedagogického pracovníka na Covid-19 může pokračovat provoz v MŠ od úterý 20. října 2020.

Nastoupit mohou pouze děti, které již nejsou v karanténě. Jedná se o děti, které byly na testech a mají negativní výsledek.

Prosíme rodiče, aby o úterním nástupu informovaly pí Moravcovou (viz informace níže).

Děkujeme.

INFORMACE PRO HORNÍ ODDĚLENÍ

Krajská hygienická stanice v Ostravě vyhlásila karanténu pro horní oddělení (větší děti), a to od pondělí 19. října 2020.

Vzhledem k poslednímu kontaktu s pozitivně testovanou osobou dne 8. října 2020 se jedná o 14denní karanténu bez testování. Doba se počítá od posledního kontaktu, děti budou v karanténě do čtvrtka 22. října 2020.

O vyhlášení karantény informujte dětskou lékařku. Pokud by se u dítěte vyskytly příznaky onemocnění, nahlaste tuto skutečnost dětské lékařce, která dítě pošle na testy.

Pokud budou děti do čtvrtku bez příznaků nemoci, mohou se v pátek (23. října) opět vrátit do mateřské školy.

Obědy mají děti odhlášeny do čtvrtku.

INFORMACE PRO DOLNÍ ODDĚLENÍ

Návrat menších dětí, které jsou v karanténě od pondělí 12. října, se uskuteční v úterý 20. října 2020 za těchto podmínek:

• dítě má negativní výsledky na Covid-19 a nejeví příznaky onemocnění
  • test pedagogického pracovníka v MŠ bude negativní

Pokud dítě nebylo testováno, zůstává ve 14denní karanténě do středy 21. října 2020. Návrat do MŠ je ve čtvrtek 22. října 2020.

V pondělí bychom měli znát výsledky testu paní učitelky. Pokud bude negativní, děti se v úterý vracejí do MŠ.

V případě pozitivního testu bude uzavřena celá MŠ. Proto v pondělí sledujte webové stránky, kde Vás budeme informovat, zda bude možné v úterý nastoupit.

1. O výsledcích testů Vašeho dítěte informujte prosím pí Moravcovou formou sms zprávy na telefonní číslo 776 767 816.
  2. Napište také pí Moravcové, zda Vaše dítě nastoupí do MŠ v úterý (v případě otevření MŠ), abychom věděli, s kolika obědy máme na úterý počítat.

Děkujeme za spolupráci.

16. 10. 2020

Krajská hygienická stanice v Ostravě vyhlásila karanténu pro dolní oddělení (menší děti), a to od pondělí 12. října 2020.

Důvodem je pozitivní test na Covid-19 u pedagogického pracovníka.

Prosíme rodiče menších dětí, aby tuto skutečnost nahlásili dětské lékařce, která je může poslat na testy.

Bude Vás také kontaktovat pracovník z hygienické stanice.

Děkujeme za spolupráci.